Värsked sooduspakkumised:

  • Aeg Sihtkoht  Hind al.

Portugali reisid

Portugal - Madeira

Madeira saar on loodusesõprade ja matkajate paradiis. Peamiseks vaatamisväärsuseks on saare lopsakas loodus, eukalüpti – ja loorberipuumetsad, aastaringselt õites troopilised aiad ja pargid. Mägisel maastikul on üle 2000 km vanu niisutuskanaleid-levadasid, mille ääres paiknevad matkarajad pakuvad põnevust erineva sportliku vormiga matkajaile. Madeira on ainus koht maailmas, kus aastasadu tagasi rajatud levadade süsteem on täies ulatuses säilinud ning kasutusel tänapäevalgi. Vaata veel...

Portugal - Assoorid

Mitte asjata ei kutsuta Assoore Atlandi pärliks. Golfi hoovusest tingitud pehme kliima on muutnud saarestiku lopsakaks botaanikaaiaks. Rohelised künkanõlvad, täis musta-valgekirjuid lehmakarju, vahelduvad lopsakate metsade, troopilistes õites lillepuhmaste ning hingematvalt kaunite vulkaanikraatritesse tekkinud järvepeeglitega. Vaata veel...

Portugal - Algarve

Portugali lõunapoolseim provints, Atlandi ookeani ääres paiknev Algarve, on maa kõige paremini välja arendatud kuurortpiirkond, mida iseloomustavad Euroopa parimate hulka kuuluvad kuldsed rannad, päikseline kliima, korralik valik hotelle ning eripalgelisi ajaveetmisvõimalusi ja vaatamisväärsusi nii lähiümbruses kui ka kaugemal. Vaata veel...

Portugali üldinfo


Rahvaarv
10,5 milj (2004). Etniliselt koosseisult 99% portugaallasi ja 1% aafriklasi. Algarve provintsis elab 395 000 elanikku.

Pealinn ja Algarve linnad
Riigi pealinn on Lissabon, elanikke 559 000.
Faro on Algarve provintsi pealinn ja suurim keskus, 39 700 elanikku. Teised olulisemad linnad provintsis on Portimao (u 35 000 el.), Albufeira (u 35 000 el.), Lagos, Olhao ja Tavira.

Pindala
92 391 km2, k.a. Assoorid ja Madeira Atlandi ookeanis. Portugali lõunapoolseima, Atlandi ookeaniga piirneva Algarve provintsi pindala on 5411 km2.

Kõrgeim mäetipp
Mandri-Portugali kõrgeim tipp on Torre (1993 m), mis asub maa põhjaosas Serra da Estrela mäestikus.

Usk
Umbes 95% rahvastikust on rooma-katoliku usku. Riigis on säilinud ohtralt usulisi traditsioone, samuti on paljude pühakute päevad riiklikud pühad. Fatima pühapaik, mida külastas ka paavst Johannes Paulus II, on katoliikliku maailma üks tähtsamaid palverännakute sihtkohti.

Keel
Portugali keel on välja arenenud ladina keelest ning seda räägitakse ka sellistes kaugetes maades nagu Brasiilia, Angoola, Mosambiik ja Aomen, mis on Portugali kunagised asumaad. Peaaegu kõik kohalikud saavad aru hispaania keelest ning paljud räägivad ka prantsuse keelt. Lissabonis kõneleb üllatavalt palju inimesi päris head ning kohati isegi ladusat inglise keelt. Kuurortpiirkondades räägivad teenindajad ka inglise keelt.

Ajavahe
Portugalis on kell 2 tundi Eesti ajast taga.

Autorent
Teedevõrk on üldiselt korralik ning autorendifirmasid laias valikus. Juht peab olema vähemalt 21, osadel autogruppidel ka 23 a vana ja juhiluba kehtinud vähemalt 1 aasta. Rendihinnad alates 480 kr /päev suve alguse madalal hinnaperioodil mais-juunis kuni 630 kr/päev juuli-augusti kõrgperioodil. Bensiin maksab u 0.90-1.10 € liitri eest. Suurim lubatud kiirus maanteedel on 90 km, kiirteedel 120 km. Linnadevahelistel kiirteedel on osa teelõike tasulised.
Harrastused
Väga head võimalused aktiivseks ja sportlikuks puhkuseks. Piirkonnas on koguni 30 heal tasemel golfiväljakut, saab tegeleda erinevate veespordialadega (surf, sukeldumine, purjetamine, veesuusatamine) ja kalapüügiga, võimalik on matkata, ratsutada, mängida tennist. Populaarsed on erinevad laevasõidud Algarve rannikul. Portimao sadamast väljuvad laevad nii l Lagose suunas läände kui Albufeira suunas itta. Valikuvõimalus on lai - paaritunnistest sõitudest kuni kogu päeva kestvate söökide-jookidega kruiisideni.

Ilm
Lõunaosa kliima on Vahemereline – pehmed talved ning kuumad, kuivad suved. Maa põhjaosas on talved külmemad ja suved kuumemad.

Jootraha
Enamasti on teenustasu juba hinna sees, kuid restoranides on kombeks lisada jootraha 5-10% arvest, taksodes u 10%. Väiksemates baarides jäetakse tavaliselt peenraha.

Söök ja joogid:
Portugali rannikualad on kuulsad värske kala ja erinevate mereandide poolest. Sisemaal tarbitakse rohkem lihatoite. Populaarne roog on sütel grillitud sardiinid. Räägitakse, et sardiinid on parimad kuudel, mille nimes pole r-tähte ehk siis maist augustini. Piirkonnale tüüpilised on ka piri-piri road (teatud liiki tshillipipar, tähendab suahiili keeles pipar) – vürtsika tshillikastmega grillkana, sealiha, mereannid vms.
Portugali veinid üllatavad suure valiku ning kõrge kvaliteediga. Hästi maitsvad ja kerged on maa kirdeosa veinipiirkondade vinho verde (e.k. roheline vein) veinid - noored, 8-12º alkoholisisaldusega punased, roosad ja valged, millest viimased on tunnustatud ka väljaspool Portugali. Loomulikult seostub Portugaliga port ehk kangestatud vein, mida on väga palju erinevaid liike ja mis on samuti hinnatud ekspordiartikliks. Kohalikku õlut on mitu sorti ning nad kõik on head janukustutajad.

Raha ja krediitkaardid
Kehtiv rahaühik on euro. Aktsepteeritakse kõiki peamisi krediitkaarte. Pangad on avatud E-R 8.30-15.00.

Mobiiltelefonid:
Vastavalt Euroopa Nõukogu määrusele hakkavad välismaal mobiiltelefoniga helistades alates 30.augustist 2007 kehtima Euroopa Liidu ühtsed tasud (Eurohind), mis langetavad välismaal helistamise kulusid.
Eurohind sätestab välismaal Euroopa Liidu riikidesse helistamise hinnaks 7.90 krooni ja vastuvõetava kõne minutihinnaks 3.50 krooni.

Postkontorid (Correios)
Postkontorid on tähistatud tähekombinatsiooniga CTT (Correios, Telegrafos, ehk Telefones). Postiteenus on usaldusväärne, kuigi turismihooaja kõrghetkedel tihti ülekoormatud. Marke saab ka tavalistest poodidest - reeglina on väljas silt ``Correios``. Postkastid on värvitud erepunaseks. Suuremad postkontorid on avatud E-R kl 8.30 - 18.30 või 19, kohalikud harukontorid E-R kl 9 - 12.30 ja 14 - 18. Alla 20 g kaaluva kirja või postkaardi saatmine EL-i piires maksab umbes 50 eurosenti, mujale maailma umbes 60 eurosenti. Euroopa sihtkohtadeni jõuab post umbes nädalaga. Olemas on ka kolmepäevane ``Azul`` ehk ekspressteenus.

Rannad
Algarve kuldsed, laiad liivarannad vaheldumisi tumekollaste järskude liivakivikaljudega jätavad unustamatu mälestuse. Piirkonna ida- ja lääneosas muutub rannajoon laugjaks, kuid on endiselt kauni heleda liivaga. Randades on üsna tugev tõus ja mõõn. Rannateenused on tasulised – varjud ja toolid on u 5 €. Samuti pakutakse erinevaid veespordialasid, nagu veesuusatamine, vesijalgrattad, paadilaenutus, purjelauasõit jne. Algarve kaljudega ääristatud rannapiirkonna kuurortides, nagu Praia da Rocha, peab arvestama, et randa pääseb küllalt järskude treppide kaudu. Ka Albufeiras on osades kohtades pääs randa treppidest.

Restoranid, baarid, kohvikud
Erinevate söögikohtade valik on lai ning pakub midagi igale maitsele. Esindatud on nii euroopa kui ka aasia köök, ei puudu ka kiirsöögikohad. Lõunasöök on tavaliselt 12.00-15.00 vahel, õhtusöök 19.30-23.00. Pärast tellimuse esitamist tuuakse lauale leib ja kerged suupisted (couvert), nagu sardiinipasteet, kohalik juust, oliivid, vms. Need lisatakse teie arvele hiljem sujuvalt juurde. Reeglina ei hoiatata teid sellest kunagi ette, seetõttu uurige üllatuste vältimiseks suupistete hinda eelnevalt või saatke need lihtsalt tagasi saata.
Odavaim variant söömiseks on lõuna ajal pakutav prato de dia ehk päevamenüü, mille võib kätte saada alates 5 eurost. Suppide ja salatite hinnad on alates 2.50 €, praed alates 5.50 €, õlu alates 1.50 €, kohv alates 0,7 €, koktelid alates 3 €. Üldine hinnatase turismikeskustes on kallim kui Eestis, kuid väljaspool neid leiab ka oluliselt odavamaid söögi- ja joogikohti, mille hinnatase on sama või madalam kui Eestis.

Ööelu
Praia da Rocha ja Albufeira on mõlemad aktiivse ööeluga kuurordid. Mais on ööelu suhteliselt vaiksem, kõrgpunkti saavutab see juuni teises pooles. Praia da Rochas on enamik ajaveetmiskohti koondunud rannaäärsele peatänavale Avenida Tomas Cabreira. Siin asub ka kasiino. Albufeira piirkonnas on kaks peamist ööelukeskust: Albufeira vanalinn ning uuslinnas asuv kuulus baaride tänav The Strip. Viimane on u 2,5 km pikk, ulatudes Montechorost põhjas Praia da Ourani lõunas. Enamik lõbustusasutusi paiknevad piirkonna keskosas Marrachino supermarketi juurde jääva risttee ümbruses. Sissepääsutasu klubidesse on u 7.50-15 €, sisaldades tavaliselt 1 joogi.

Transport
Portugalis on hästi välja arendatud raudtee- ja bussivõrk. Algarves on nii linnadevahelised kui linnasisesed bussiliinid. Bussijaamades on saadaval sõiduplaanid. Bussipilet Praia da Rochast Portimasosse maksab u 1.20 €. Bussipeatus on tähistatud sõnaga paragem.

Horizon Traveli suvesihtkohtadest on Eesti kodanikule kuni 3 kuud viisavabad Hispaania, Kreeka, Portugal.
Reisida saab nii kehtiva passi kui ka ID-kaardi alusel.

Ka Vene kodanikele (punane pass) ja halli välismaalase passi omanikele on alates 21.12.2007 Schengeni riigid (k.a. meie sihtkohad Hispaania, Kreeka ja Portugal) viisavabad juhul, kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba.

Riigipühad
1. jaanuar Ano Novo - Uusaasta
25.aprill Dia da Liberdade - Vabaduspüha
1.mai Festa de Trabalho - Tööpüha
10. juuni Dia de Portugal - Rahvuspüha
15. august Assuncao - Taevaminekupüha
5. oktoober Herois da Republica - Vabariigi püha
1. november Todos-os-Santos - Kõigi pühakute päev
1. detsember Dia da Independencia - Iseseisvuspäev
8. detsember Imaculada Conceicao - Patuta eostuse püha
25. detsember Natal - Esimene jõulupüha

Liikuvad pühad:
Carnaval vastlapäev
Sexta-feira Santa Suur reede
Corpo de Deus Issanda ihu püha

Lisaks toimuvad igas linnas vähemalt kord aastas ülelinnalised kohaliku kaitsepühaku pidustused.
 

Soovin sooduspakkumisi e-mailile

Reisikindlustus

Reisi turvaliselt ja osta reisikindlustus meilt!
Kiire, lihtne ja mugav viist sõlmida ja osta kindlustuslepinguid otse meie kodulehelt.

Vali kindlustusfirma:
salva