Värsked sooduspakkumised:

  • Aeg Sihtkoht  Hind al.

Assoorid

  • Assoorid, Portugali autonoomne piirkond, on saarestik Atlandi Ookeani põhjaosas, umbes 1500 km kaugusel Lissabonist. Saarestik jaguneb kolme rühma: läänerühm – Corvo, Flores keskrühm – Faial, Pico, Sao Jorge, Graciosa, Terceira idarühm – Sao Miguel (peasaar) ning Santa Maria. Kõige suurem saar on Sao Miguel (745 km2) ja kõige väiksem Corvo (17 km2).

Mitte asjata ei kutsuta Assoore Atlandi pärliks. Golfi hoovusest tingitud pehme kliima on muutnud saarestiku lopsakaks botaanikaaiaks. Rohelised künkanõlvad, täis musta-valgekirjuid lehmakarju, vahelduvad lopsakate metsade, troopilistes õites lillepuhmaste ning hingematvalt kaunite vulkaanikraatritesse tekkinud järvepeeglitega.

Sao Migueli saar on aktiivsete puhkajate ning loodussõprade paradiis – vahelduv maastik pakub rohkelt erineva raskusastmega matkaradu, võimalusi ratsutamiseks, jalgrattamatkadeks. Saarel on kaks heatasemelist golfiväljakut. Ookeani floora ja fauna pakuvad põnevust sukeldujatele ning meeldejäävaid mereretki.

  • Assoorid on massiturismist veel puutumata piirkond.

Kohalikud on väga sõbralikud ja külalislahked ning räägivad enamasti head inglise keelt.

Kliima: Assooridel valitseb pehme subtroopiline kliima. Keskmine talvine õhutemperatuur on 13 C ja suvine 23 C. Veetemperatuur olenevalt aastaajast 17-24 C. Ilm on muutlik, kergele vihmasajule järgneb tihti kirgas päikesepaiste ja nii mitu korda päevas. Seega on hommikul hotellist lahkudes soovitav kaasa pakkida vihmakeep või tuulejope ka siis, kui helesinises pilvitus taevas sirab päike. Ekskursioonibussi võiks kaasa võtta ka mõne soojema riideeseme, sest suure niiskusetaseme tõttu võib konditsioneer üsna tugevasti puhuda.

Rannad: Sao Miqueli saare lõunarannikul on mitmeid tumeda liivaga rannasoppe ning looduslikke laavakivibasseine. Lähimad liivarannad (Populo ja Milicias) jäävad Ponta Delgadast u 4 – 5 km kaugusele. Ponta Delgadas on ka päikeseterrassi ja lamamistoolidega suur avalik bassein (sissepääs 2.50 eur, lamamistool 1.60 eur, dušš 1 eur). Ujula on avatud 08:00-19:00. Siinsetes rannikuvetes võib esineda mürgiseid siniseid meduuse, mida kohalikus kõnepruugis kutsutakse Portugali sõjalaevadeks.

Joogivesi: kraanivesi on joogikõlbulik, kuid turvalisem on alati tarbida pudelivett: agua sem gas (ilma gaasita), agua com gas (gaasiga).

Elekter: 220 volti, adapterit vaja ei ole.

Internet: Lisaks hotellide tasulistele internetipunktidele on ka linnas mitmeid internetikohvikuid, nt Parque Atlantico ostukeskuses. Portugal Telecomi intermnetikohvik paikneb Praca Vasco da Gama väljakul (hind u 1 eur/0,5 h).

Turismiinfo:
infopunkt asub sadama piirkonnas rannapromenaadil, otse Ponta Delgada keskuses.

Pangad: lahtiolekuajad E-R 08.30-15.00. Sularaha-automaadid paiknevad Ponta Delgadas enamasti pankade ja suuremate kaubanduskeskuste juures. Kuigi automaadid võivad küsida 6-kohalist PIN-koodi, siis töötavad nad ka 4-kohaliste koodidega. Sularaha-automaadid tunneb ära MB-märgi järgi (Multibanco).

Kaardimaksed: VISA, VISA-Electron ja Mastercard kaartidega saab maksta nii lennujaamas kui paljudes Ponta Delgada ja väiksemate külade kauplustes ja restoranides.

Jootraha: Portugalis on kombeks hea teeninduse eest jätta veidi jootraha. Hotelli toateenijatele, pakikandajatele, taksojuhtidele, ekskursiooni-bussijuhtidele on viisakas anda u 1-2 EUR. Restoranides võiks jootraha jätta u 10% arve summast.

Kauplused: Kauplused on üldiselt avatud 09:00-12:30 ning peale lõunapausi uuesti 14:00-18:00. Laupäeviti on kauplused avatud u kella 13:00-ni, pühapäeviti aga suletud. Suur ostukeskus on Parque Atlantico, kus on ühtekokku u 100 kauplust, supermarket Modelo, hulgaliselt kiirsöögikohti, paar restorani ning suur kino. Keskus on avatud E-L 10:00-23:00, pühapäeviti kuni 13:00. Rannatänaval Avenida paikneb veidi väiksem ostukeskus SolMar, mis on avatud iga päev 10:00-22:00 (mõned keskuse kauplused on pühapäeviti suletud). SolMari juures on ka supermarket, mis on avatud iga päev 08:30-20:30.

Turg: Ponta Delgadas, Rua do Mercado tänaval töötab puu- ja juurviljaturg. Seal kaubeldakse tavaliselt ka lillede, taimede ja seemnetega. Turul on ka paar suveniiripoodi, juustukauplus ning liha- ja kalaletid. Turg on avatud argipäeviti 07:00-18:00, laupäeviti 07:00-14:00, pühapäeviti suletud.

Ööelu: Ööelu on Assooridel suhteliselt tagasihoidlik, kuid Ponta Delgada vanalinnas, rannapromenaadil ja sadama piirkonnas (Porta de Mar) leidub mitmeid hubaseid kohvikuid, mõnusaid kokteilibaare, elava muusikaga pubisid ning ka mõned diskoteegid, mis on avatud varajaste hommikutundideni.

Diskoteeki sisenedes antakse kliendile nn joogikaart, mis tuleb esitada baaris tellides. Maksmine toimub alles enne diskoteegist lahkumist baarileti ääres joogikaardile salvestatud ostude alusel. Ka siis, kui te midagi tellinud ei ole, tuleb enne lahkumist joogikaart esitada, sest enamasti makstakse ka alles siis sissepääsutasu ( tavaliselt 2-5 eurot). Väljudes tuleb uksel näidata maksukviitungit. Joogikaardi kaotamine on kallis lõbu, olenevalt kohast võib see maksta isegi üle 100 euro.
 

Soovin sooduspakkumisi e-mailile

Reisikindlustus

Reisi turvaliselt ja osta reisikindlustus meilt!
Kiire, lihtne ja mugav viist sõlmida ja osta kindlustuslepinguid otse meie kodulehelt.

Vali kindlustusfirma:
salva