Värsked sooduspakkumised:

  • Aeg Sihtkoht  Hind al.

TUNEESIA VABARIIK (.TN)
Rahvaarv: 10 milj.
Suunakood: +216
Ajavöönd: GMT +1
Pindala: 163 610 km2
Pealinn: Tunis
Rahaühik: dinaar (TND)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: araabia ja prantsuse
Naabrid: Alžeeria, Liibüa

Põhja-Aafrikas Vahemere ääres asuv Tuneesia on turistide sihtpunktiks eeskätt oma väga rikkaliku ajaloopärandi poolest. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Tuneesiast üks looduslik objekt (Ichkeuli Rahvuspark eeskätt oma rändlindude peatuskoha tõttu Ichkeuli järve ääres) ja seitse kultuurilist objekti. Viimastest tähtsaimad on seotud vanaaja kõrgkultuuridega. Just kaasaja Tuneesia territooriumil asus vana aja kuulus linn Kartaago, mille varemed on tänapäeval kaitse all. Aga Tuneesias El Djem’is asuvad ka omaaegse suuruselt kolmanda amfiteatri (mahutas 35 tuhat pealtvaatajat!) küllaltki hästi säilinud varemed. Lisaks on UNESCO kaitsenimekirjas ka Vana-Rooma kunagine linn Dugga (Dougga); foiniiklaste linna Kerkouane varemed; islami püha linn Al-Qayrawān oma vanalinna, turgude, mošeede ja teiste sakraalehitistega ning Tunise ja Sūsah’i (Susa) ajaloolised keskused oma väga rikkaliku islamiarhitektuuri ja monumentidega.

VAATAMISVÄÄRSUSED

Tunis MedinaBardo muuseumSidi Bou SaidHammametAl-Qayrawān (Kairouan)MahdiaTabarkaDouggaLe KefTozeurChott el-Jerid"JerbaEl DjemKartaago varemedSūsah (Sousse)

ASUKOHT JA KLIIMA

Tuneesia asub Põhja-Aafrikas Vahemere ääres, 30. ja 38. põhjalaiuse vahel. Inimasutuse tihedus varieerub Tuneesia eri osades ulatuslikult. Lõunapoolsed alad on asustatud väga hõredalt. Pealinna ümbrus Põhja-Tuneesias on seevastu asustatud väga tihedalt.
Seal valitseb vahemereline kliima, kuivade ning palavate suvede ja jahedamate talvedega. Parima aeg külastamiseks on märtsist maini, mil on parajalt soe ning maapiirkonda katavad metsikud lilled. Suvel on parima aeg rannamõnude nautimiseks, kuid siis on ka kõrghooaeg. Sahara kõrbe tasub külastada hilissügisel, mil pole enam nii palav.
Pealinna piirkonnas Tuneesia põhjaosas on päevane keskmine temperatuur detsembrist märtsini 16°C – 18°C, aprillis ja novembris 20°C – 21°C, mais ja oktoobris 25°C, juunist septembrini 29°C – 33°C. Keskmised öised temperatuurid on novembrist aprillini 7°C – 11°C ning juunist septembrini 17°C – 21°C. Aastas sajab selles piirkonnas keskmiselt 460 mm. Sademed jagunevad kuude vahel ebaühtlaselt. Kõige enam (üle 60 mm) sajab oktoobrist jaanuarini. Kõige vähem (alla 10 mm) sajab juunist augustini. Juulis ja augustis on keskmiselt üks sajupäev; detsembrist märtsini aga 8 – 9 sajupäeva. Päikeselisi tunde on aastas kokku üle 2800.
Kesk-Tuneesia idarannikul Qābis’i piirkonnas on päevane keskmine temperatuur detsembrist veebruarini 16°C – 18°C, märtsis, aprillis ja novembris 21°C – 23°C, mais ja oktoobris 26°C – 27°C, juunist septembrini 31°C – 33°C. Juunist septembrini võib temperatuur vahel tõusta üle 45°C (rekord on juulis mõõdetud 50°C). Keskmised öised temperatuurid on novembrist märtsini 6°C – 9°C ning juunist septembrini 19°C – 22°C. Aastas sajab selles piirkonnas keskmiselt 170 mm. Kõige enam (30 mm) sajab oktoobris ja novembris. Kõige vähem (alla 5 mm) sajab juunist augustini. Juunis ja juulis võivad sademed üldse puududa.

Eesti turistid, kes sõidavad Tuneesiasse organiseeritud turismigrupi reisiga, on vabastatud viisanõudest. Piisab kehtivast passist ja turismibüroo voucher’ist (väljaostetud edasi-tagasi lennupiletid, hotell).
Viisasid individuaalselt reisivatele Eesti kodanikele väljastab Tuneesia saatkond Varssavis.
Viisa taotlemiseks on vajalik:
Pass;
Foto;
Hotellibroneering;
Lennu- või laevapiletite broneering;
Kutse.
Tuneesia saatkond Varssavis:
Mysliwiecka 14, 00-459 Varssavi
Telefon: (+48 22) 628 6330, (+48 22) 628 2586
Faks: (+48 22) 621 6295
E-post: at.varsovie@ambtun.pl
Eesti Aukonsul Tunises:
Hr. Abdeljelil BOURAOUI
Konsulaarpiirkond: Tuneesia Vabariik
92 Av. Jugurtha, Mutuelle-Ville, Tunis-Belvedere
Tuneesia
Tel. (216) 717 88 654
Faks: (216) 718 49 092
E-post: jbouraoui@estoniaconsulate-tunisia.com

HEA TEADA

Vältige kõiki poliitilisi kogunemisi ja demonstratsioone! Jälgige kohalike võimude teadaandeid ning kui teie asukoha läheduses toimub meeleavaldusi, siis püsige kindlasti oma hotellis või peatuspaigas! Demonstrandid ei ole välismaalaste suhtes vaenulikud, kuid eksisteerib väga suur risk juhuslikuks vägivallaks.
Tuneesia - Alžeeria piirialade külastamiseks vajavad turistid Tuneesia võimude eriluba. Piirkonnas esinevate ohtude tõttu, tuleks väga täpselt jälgida Tuneesia võimude korraldusi ja selles piirkonnas reisida vaid kohalikke olusid tundva reisikorraldajaga.
Kohalikud võimud pööravad riigis viibivate turistide julgeoleku tagamisel suurt tähelepanu turvameetmetele.
Tuneesias reisides tasub säilitada tavapärane ettevaatlikkus oma isiklike asjade suhtes. Eriti ettevaatlik tuleks olla rahvarohketel turgudel viibides. Tähelepanelik tuleks olla ka liikluses, eriti just sõiduteed ületades.
Islamimaades reisimisel tuleks eelnevalt tutvuda kohalike traditsioonide ja kommetega. Väljaspool rannakuurorte on soovitav riietuda kohalikke tavasid arvestades. Samuti tasub riietusele tähelepanu pöörata nii Ramadani ajal kui ka pühapaiku külastades.
Narkootikumide omamine või kasutamine on Tuneesias väga karmilt karistatav.
Antiikesemete riigist väljaviimiseks on vajalik eelnev Tuneesia Tolliameti eriluba.
Militaarobjektide ja riigiasutuste pildistamine on keelatud.
Enne reisile minekut on soovitav konsulteerida reisimeditsiini kabinetiga, milliseid vaktsineerimisi tuleks eelnevalt teha ja kuidas võimalikke terviseriske vältida. Üldisi nõuandeid tervena reisimiseks leiate Vaktsiin.ee kodulehelt. Tuneesias arstiabi saamisel tuleb arvestada, et sealsetes erakliinikutes nõutakse arstivisiidi, ravimite või haiglaravi eest kohest tasumist. Võimalike probleemide vältimiseks on soovitav sõlmida vastavaid riske kattev reisikindlustus.
Elekter: 230V, 50Hz.

Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!
Samuti soovitame kindlasti sõlmida kõikehõlmav reisikindlustus Reisikindlustus Reisikindlustus.
Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.
Vaktsiinisoovitused kõigi maade kohta siit - www.reisivaktsiinid.ee.
Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.
Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com
Soovin sooduspakkumisi e-mailile

Reisikindlustus

Reisi turvaliselt ja osta reisikindlustus meilt!
Kiire, lihtne ja mugav viist sõlmida ja osta kindlustuslepinguid otse meie kodulehelt.

Vali kindlustusfirma:
salva